Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Bozóki András

hvg360 Windisch Judit

Bozóki András: Mulatságos 6-7 kispárttal szembemenni a Fidesszel

Ilyen hitelességi szinten álló ellenzéki pártokkal, ilyen pártállami rendszerben, ilyen külpolitikai helyzetben nem lehetett legyőzni a Fideszt - mondta a hvg360-nak adott interjúban Bozóki András politológus, szociológus, a CEU professzora. Bozóki szerint ha ezek a kondíciók változatlanok maradnak, akkor kimondható, hogy három év múlva sem lehet legyőzni, hosszabb távra viszont nincs értelme jósolni, mert a radikális átalakulások váratlanul jönnek, láttunk már állampártot összedőlni.

Itthon Nagy Iván László

5+1 mondat arról, hogy ki volt a fiatal Orbán Viktor

Hogyan nevelte Orbán Győző a család legnagyobb fiát? Milyen viszonya volt Orbán Viktornak a nála pár évvel idősebb Simicska Lajossal, akivel egy iskolába járt? Milyen hatással volt rá Lévai Anikó? Ezekre a kérdésekre ad választ a hvg360 dokumentumfilm-sorozatának első része, a Kicsoda Orbán Viktor? szerdai epizódja.

hvg360 Bozóki András

Bozóki András: Induljon Mága Zoltán Program a stadionokban!

Mivel a sport is a kultúra része és a foci is művészet, a járványveszély alatt együtt kellene szerepeltetni a futballistákat más művészeti ágak képviselőivel - javasolja a kormánynak a volt kulturális miniszter a HVG-nek írt véleménycikkében. Bozóki András szerint így nemcsak a zenészek juthatnának fellépési lehetőséghez, hanem kiszolgálhatnák a kormány propagandacéljait is.

Itthon Tóth Richárd

Bozóki: Orbánt a harc élteti, de Kádár János lett belőle

Tíz éves a Nemzeti Együttműködés Rendszere, amit a CEU politológus professzorával, Bozóki Andrással beszéltünk át, aki először fogalmazta meg, hogy a rendszer nem más, mint kívülről korlátozott hibrid rezsim. Ez a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja.

hvg360 Tóth Richárd

Autokrácia, hibrid rendszer vagy diktatúra Orbáné? Ez a kérdés, válasszanak!

A post-truth korában a politológia nagy kérdése, hogy demokráciák-e még azok a rendszerek, amelyeket az elmúlt évtizedekben demokráciákként könyveltünk el. Ha igen, átmentek-e valamilyen változáson, ha nem, miért nem – illetve akkor milyen berendezkedésű az adott ország. Igaz ez a fogalmi útelágazódás Magyarországra is, különösen a Nemzeti Együttműködés Rendszerében. Ugyanis Orbán maga sem liberális demokráciaként határozza meg rendszerét. De az akkor micsoda?

Itthon Tóth Richárd

A kommunizmusba vágynak a Fidesz szavazói

A magyar populisták – a Fidesz-szavazóknak és a Jobbik támogatóinak – egyik vágyott aranykora az 1980-as évek, derül ki egy friss tanulmányból. A populisták ráadásul megtanulták, hogyan tudnak hatalmon maradni: elmossák a valódi és hamis hírek közötti határvonalat. Az sem baj, ha a vezér korrupt, csak karizmatikus legyen.

Itthon Tóth Richárd

„Pechje van Orbánnal Magyarországnak”

Összeült három rendszerváltó politikus a rendszerváltás után harminc évvel, hogy hátra, majd előre is nézzenek. Magyar Bálint eljutott odáig, hogy ha „szaros a gatya, le kell váltani”, nem kell megvárni, míg kitisztul a fenék.

Itthon Tóth Richárd

Bozóki András: Orbán elárulta a rendszerváltást

A politológus-professzor szerint Horthy és Kádár is elárult valamit, ráadásul ugyanazt. Korábbi meggyőződésüket. Horthy Miklós a királyt, Kádár János a forradalmat, Orbán Viktor pedig a rendszerváltást.

Itthon Szegő Iván Miklós

Bozóki: A civil pénzek kontrollja egy szoft-putyinista út

Van szólásszabadság, csak korlátozott. A mindenható állam megszemélyesítője a miniszterelnök. Kialakult egy új korporativizmus, melyben a kormánynak saját civiljei vannak (CÖF), saját művészei, saját kereskedelmi lánca, és így tovább. Bozóki András volt kultuszminiszter a civil társadalom fejlődéséről beszélt a CEU konferenciáján. A politológus szerint a NGO-k pótolják jelenleg az ellenzéket, míg a politikusok amatőrnek tekintik a civileket.